Face-Up

Face-Up – přístroj na léčbu akné

IMG_4339-lFace-Up je přístroj, který jako jediný na světě kombinuje účinky plošného impulzivního magnetického a světelného pole, čímž urychluje metabolismus kožních buněk a zlepšuje vlastnosti kůže.

  • tlumí výdej kožního mazu
  • pleť lépe hydratuje
  • vyrovnává nerovnosti na pleti
  • zvyšuje její pružnost
  • napomáhá k celkovému pročištění kožních pórů
  • žádné vedlejší účinky (kromě mírného červenání pokožky v důsledku prokrvení)
  • šetrný k pokožce (působnost přístroje je pouze 5 mm pod pokožkou pacienta, tudíž nemůže ovlivnit mozkovou tkáň, mozek a jiné důležité orgány, které by mohly být náchylné na magnetické pole)

Jak funguje

IMG_4340-3Když se přístroj přiloží na akné (shluk buněk), působením impulzů magnetického a světelného pole se za přítomnosti tepla urychlí jejich látková výměna. Účinky jsou podle provedené klinické studie viditelné po jednom až třech týdnech, podle závažnosti a délce trvání akné (ze 190 dobrovolníků došlo k úplnému nebo výraznému utlumení problému u 90 procent z nich). Face-Up! má klinickými zkouškami ověřený účinek i v případech, kdy standardní léčba nepomáhá. Navíc je 100% bezpečný. Během výzkumu bylo také vyzkoušeno více světelných polí, ale zjistilo se, že červené pole je pro regeneraci pokožky nejúčinnější.

Aplikátor přístroje se přiloží svítící stranou na kůži a pomalými pohyby se přejíždí postižená oblast 10 minut. Postup se musí pravidelně opakovat. Terapie se aplikuje na čistou pokožku. Před jeho použitím proto kosmetička obličej odličí. Po skončení procedury se nanáší na obličej běžný hydratační krém.

10 let vývoje a výzkumu

Výzkum a vývoj metody, který využívá přístroj Face-Up! trval více než 10 let – pracovali na něm vědci z brněnského VUT, lékaři z Karlovy univerzity v Plzni a výzkumníci z Biofyzikálního ústavu.

Face-Up! ve světě

Face-Up! budou v roce 2015 používat pacienti minimálně z deseti zahraničních států: Slovensko, Německo, Itálie, Španělsko, Francie, Vietnam, Thajsko, Saudská Arábie, Kanada, USA.