Kavitace a radiofrekvence

Kavitace (bezbolestná liposukce 3. generace)

a 2Ošetření zváné kavitace (bezbolestná liposukce) má několik fází. Nejprve je nutní vyloučit u klienta kontraindikace – onemocnění nebo stavy, kdy kavitaci provést nelze. Pak se vybere partie k ošetření (případně přeměří). Vhodné je i uvolnění lymfatických uzlin, aby se připravil lymfatický oběh na zvýšené nároky a podpořil se průtok lymfatickými uzlinami.

Následuje samotné ošetření ultrazvukovou hlavicí. Může být použita i hlavice kombinující ultrazvuk s radiofrekvencí. Délka použití jednotlivých hlavic a nastavení programu v přístroji je individuální a vychází i ze zkušenosti a znalostí ošetřujícího personálu. Na ošetřovanou partii je nanesen bezbarvý indiferentní gel, který umožní skluz hlavice a rozložení tepla.

Dobrým doplňkem ošetření může být zábal ošetřené oblasti, kdy se aplikuje krém, který podpoří prohřátí a tedy oběh v ošetřeném místě tak, aby se tuky po kavitaci dobře odplavovaly.

Vhodná je i přístrojová lymfodrenáž, která stimuluje lymfatický systém a vede k jeho aktivaci a odplavení uvolněných tuků.

Bonus nakonec – náš přístroj Perfect Slim nevydává žádný nepříjemný zvuk (např. pískání v uších) a proceduru si tak opravdu užijete!

Na jakém principu kavitace funguje

Principem bezbolestné liposukce je rozbití tukových buněk v podkoží působením nízkofrekvenčního ultrazvuku, který vyvolává kavitaci (vznik bublin v tukových buňkách s jejich následným zánikem a destrukcí tukové buňky). Tuk je ve formě triglyceridů uvolněn do mezibuněčného prostoru. Odpadní látky (tedy i tuky z rozbitých buněk) jsou z mezibuněčného prostoru odváděny lymfatickým systémem. Lymfa proudí v lymfatických cévách, které na krku ústí do krevního řečiště. V krevním oběhu dochází k přeměně triglyceridů působením enzymu lipázy na volné mastné kyselin a glycerol. Volné mastné kyseliny jsou v játrech metabolizovány – odbourávány. Glycerol může sloužit jako zdroj energie (přeměna na glukózu v játrech) a nebo jsou jeho přebytky vyloučeny v moči (je rozpustný ve vodě). Tuk je tedy takto přirozeně odveden z ošetřené oblasti a tělem zpracován a vyloučen.

Výhody ošetření:

 • vysoká účinnost při redukci tukových polštářků
 • ideální pro ošetření jak větších ploch, tak i menších partií
 • přesné zacílení na ošetřovanou partii
 • ošetření je neinvazivní – nedochází k narušení integrity pokožky
 • ošetření je všeobecně velmi dobře snášeno

Nedoporučuje se u osob:

 • se srdečními chorobami, po transplantacích a s bypassem
 • se záněty či infekčním onemocněním v místě aplikace
 • s cévní poruchou a arteosklerózou
 • s vysokým cholesterolem
 • trombózou anebo tromboflebitidou (zánět povrchové, epifasciální žíly (žil)
 • užívajících léky proti srážlivosti krve
 • těhotných
 • s kovovými implantáty v těle
 • s velmi vážným jaterním a ledvinovým onemocněním

Radiofrekvence

Neinvazivní, časově nenáročná metoda pro vypínání pokožky, remodelaci kontur obličeje i těla a léčbu celulitidy.

Radiofrekvenci aplikujeme pomocí speciální hlavice, která zahřívá tkáně v podkoží na vysokou teplotu, což způsobuje přeskupení a zúžení kolagenových vláken. Střídáním mono a bipolárního radiofrekvenčního vlnění dochází k okamžitému vypnutí ochablé pokožky.

Unikátní spojení ultrazvukové sonodermabraze a ultrazvukové sonoforézy působí na pleť v jejích nejhlubších vrstvách. Výsledkem ošetření je vypnutá, omlazená a osvěžená pleť, a to nejen navenek, ale i hluboko v podkoží. Celkový efekt terapie radiofrekvencí je podpořen stimulací kolagenových vláken, která jsou „stavebními kameny“ pleti. Čím lepší je jejich kondice, tím vypadá naše pleť mladší. Radiofrekvence má skvělý léčebný efekt i na hluboko uloženou celulitidu.

Jak procedura probíhá?

Po nanesení gelu s kolagenem a elastinem (popř. ještě indiferentním bezbarvým gelem) na ošetřovanou partii, dochází k vlastnímu zákroku radiofrekvencí. Krouživými pohyby hlavicí se gel zapracovává do pokožky. Tento proces je prohřívající a zcela bezbolestný.

Při proceduře radiofrekvence pociťuje klient jemné chvění, jak proniká radiofrekvenční vlnění do tukových tkání. Nikdy nesmí cítit bolest, naopak mnoho klientů vnímá ošetření jako velmi příjemnou masáž.

Po zákroku je zřetelné napětí pokožky, která může být teplá a začervenalá v důsledku zvýšeného proudění krve. Vše se upraví během jednoho až dvou dnů.

Kolikrát je nutné ošetření opakovat?

Viditelné výsledky radiofrekvence se dostavují po pěti ošetřeních. Mezi jednotlivými návštěvami by ale nemělo uběhnout méně než dva týdny. Každé sezení trvá, podle individuální indikace, od 15 do 50 minut.

Pro jaké oblasti je Radiofrekvence vhodná?

Všechny tělesné partie, na nichž se objevuje celulitida, které je třeba vypnout a zpevnit, povadlé oblasti například na krku a obličeji, na zadních stranách paží atp.

 

3687155-43073a